BESP

نسل ما از متن دود و باروت جوانه می‌زند؛

كى ميگه ما نسل سوخته و جزغاله شده ايم؟؟؟ ما كه تو خونه هاى بزرگ با حياط و باغچه و طاقچه زندگى كرديم خوابيدن توى پشه بند آب تنى توى حوض داشتيم كيك تولدامون خيلى …

دیالوگ و متن سنگین نسل بلاتکلیف,نوشته سنگین احساسات و رفتارهای متناقض ما انسانها,متن سنگین بلاتکلیفی بین بیان علاقه و دلتنگیهای درونی ما.

ما فکر می کردیم بابا مامان هایمان. ما را با دعا کردن به دنیا آورده اند. ما خودمان خودمان را شناختیم. جنسیتمان را یواشکی و در گوشی آموختیم. بدنمان را …

باروت و دود، در ریه‌های زمین دوید تاریخ مات و گنگ و پریشان شکست … فردا، جوانه می‌زند از پای سنگ تو ارابه‌های خسته، … ز نسل لشکر بدرند و فاتح خیبر شکست فتنه ی صهیون بود از … سيمِ ما وصل شد ببخش اگر كه زبان دلم محاوره شد! شعر از عباس احمدي.

به دنبال … پر می زند دلم به هوای غزل، ولی گیرم هوای … با دود گیسوان تو در باد در امتداد … هفتاد پشت ما از نسل غم بودند ارث پدر …… نسل من در آستان خفتن و مرگ است نسل من باروت نم دار است نسل من يك ناقص

مقداری وزن شعر دوم موزون تر است و راحت تر جمع و جور شده تا شعر اول که وزنی دور از ذهن دارد. من باید به …. در این بیت اتفاق خاصی نمی افتد چون هر مصرع ساز خود را می زند و هر مصرع می تواند جا به …… و پوکه ام با اندامی که بوی باروت می داد … تو با هر نسل تازه هم زبانی …. گرد و غبار و دود که آیینه را گرفت ….. مشتی جوانه در سر من پا گرفته اند.

نسل در تکوین است …. حرف از سیاه‌بختی با باد می‌زنند … و دود اعتیاد …. در یک جوانه نیز شکوه بهار هست! ۱۴.

اينك توجه شما را به متن سخنراني آقاي دكتر عبدالغفور آرزو جلب مي نماييم كه … غزل عاشقانه و عارفانه ما داراي چنين هويت و شناسنامه اي است. …. است و خرامش نتيجه خرمي و طربناكي زمانه، طبيعي است در فضاي دود و باروت غزل رونقي نداشته است. … نجواي شكست در همه جا جوانه مي زند و غزل، كه با حال و هواي عاطفي نسبت مستقيم …

شعر و دنیایی که می سازمش. … دوباره جوانه بزنند. و جوی‌های لب‌ریز بطری‌های خالی آب … آسمانش را هاشور می‌زنند… شهر و دیاری …. من‌ واسه‌ رسوا کردنت‌ حرف از درختا می‌زنم!‌ ….. تو غربت‌ِ آهن‌ُ دود کوه‌ غرورمون‌ شکست‌ … جهانی رُ تصوّر کُن، بدونِ نفرتُ باروت …… اون‌ سرگذشت‌ِ نسل‌ِ خاکسترُ می‌دونه‌ ! ما …

نسل ما مشک. ی. ست. یب …. رچند پیرِ راه، جوان آفریده شد. وقتی که شعر خواند و ستون های کاخ ریخت. از شعر او. ” بدیع. و” …. تنها زنی که بوسه به پاهاش میزنم. تنها زنی ….. با رمزِ : روح، حادثه ، باروت ، استخوان. اندام سرد … دنیا سیاه شد ، وَ شب و دود ماند. و تانک.

دود. )دفتری از سروده های ماندگار. ” شاعر توده ها. ” ؛. زنده یاد سیاوش کسرایی(. با من بدار حوصله! با من خطر بورز …. نومیدی و خستگی، شاعر جوان و پرعاطفه را به نوعی رومانتیسم انقالبی دل. بسته می … این دفتر با متن کتاب “مجموعه اشعار سیاوش کسرایی”)موسسه انتشارات نگاه. –. نشر ….. آن گاه من، به صورت من چنگ می زند” ….. تا سرب و باروت.

پیروزی صنفی در متن شکست حرفه. ای. ۲2 …. بررسی قعطنامه کنگره هشتم حزب. 153. فدرال. یسم؛. حام. یان. آن، وظا. يف. ما. 151. تجربه. يک. ا …… ها و بساز و بفروشان يک نسل جوان آگاه و نوگرا به صحنه …… باروت خود را خشک نگه …… از هر گوشه اين سرزمین اشغالی و تاراج شده سر بر میزند . نسل تازه ….. از دود و غبار دو میلیون ساله باز آفريد.

نسل های متوالی به درگاه خدا، مالئکه و قديسان سجده می کردند، نظام ها و نهادهــای ….. هم اکنون شکر از باروت خطرناک تر است. …. پيشرفت تعادل زيستی سياره را به طرق بی شماری برهم می زنــد، کــه مــا هم اکنــون …… اولين متن ها را نوشتند، يا نخستين سکه را ضرب کردند. … کودکان شکاک تعريف می کرد که »وقتی جوان بودم، تعداد ماموت ها بسـيار …

مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَ دَقُوا مَا عَاهَدُوا اللََّ عَلَیْهِ فَمِنْهُم مَّن قَضَ ی نَحْبَهُ … پیش به وقوع پیوست و تا قرنها، نسل به نسل و سینه به سینه نقل خواهد شد. حماسهای …. عضویت در شورای طرح و برنامۀ خانۀ روزنامه نگاران جوان، عضویت در شورای شعر ….. جوانه مي زند انگار تاول از بدنت …… سیگار پایه کوتاه مشکی رنگش را بی وقفه دود داد و مشغول تمیز کردن.

یکی از نیازهای اساسی گویندگان صدا و سیما، دسترسی به متن های پر بار در مناسبت های …. مسیح سبز پوش کائنات از راه می رسد و نسیم، بر نام بهار شکوفه می زند. …. در آزادی و آزادگی قدم به کوچه های شهر می نهاد و از فریاد گلوله و بوی تند باروت، خبری نبود. …… نسل های قبل از ما، میهمان آن بوده اند و بعد از ما نیز انسان ها به مهمانی آن خواهند آمد.

داستان نسل ما، نسل شما و نسل های دیگر باید از دریچه ها و زوایای … تنها داستان است که حرف می زند و دلش می خواهد حرفش را ….. و باید حاال، به خصوص حاال میانِ هُرمِ آتشِ بازار و دودِ واکنده از. حجره ها. ….. شدن و شعر نوشتن. …. و باروت و خاکِ سوخته و پدر حاال شده اند یک گلدان و همه سهم من از وطن. …… ندارد که او مرد باش د یا زن، پیر باش د یا جوان.

راهی جز این نیست که کتاب‌الله را در متن نظام هستی‌تان پیاده کنید و …. به اینجا که می‌رسیم درخت هلو به ما حرف می‌زند و می‌بینیم حق با ایشان …… از جمله مرجعیت که نهاد بزرگ حوزه است و نسل جوان باید آن را مهم بشمارد تا …… این طرف باران گل، باروت و آهن در یمن …… دود سیاه استبداد پهلوی در قلمرو فرهنگ | غلامرضا گلی‌زواره.

نسل شاعران دهه هفتاد هم گرچه تا آنجا که به عبور از زبان حاال مستهلک و ناتوان شعر شاملویى ….. نگاه کنیم به شعر شناسنامهی من که به این ترتیب دوگانه عمده مادرد (دوگانهای که فقط ….. در همان آغاز مشخص بود که عبدالرضاییِ جوان به منطق تازهای رسیده است . … 25 این سوال ابدی (تنها آدمهای آهنی در باران زنگ میزنند) مخاطب در این متنها به منطق …

07:31: هفت شعر از بهرام اردبیلی ….. شام‌های بشقابی چند صد دلار ترتیب می‌دهد، تیغ می‌زند و حساب پس نمی‌دهد و با مهارتی که سال‌ها در اداره ….. ترکیبی پیش آمده بود از وضع توسعه‌گیرنده اقتصاد و ازدیاد شمار نسل جوان، که شوقشان برای چیزهای نو و …… دود می‌انگیزاند در دهان تو ….. من با روحم غیبت باروت می‌کنم که قاچاق می‌شود.

کودکی من (و نسل ما) به گونه‌یی بوده تاثیرات عمیقی بر همه‌ی وجوه … گریه، شیون، خون، بوی باروت و زنده بادها و مرده بادها فضای روستای ما و … با ترس به او نزدیک شدم تا یک جوان زخمی را ببینم، او از من طلب آب کرد. …. و دلگیر با ساختمان‌های بلند و پر از دود و دم نیست، این روزها این شهر پر از …… در تعصب می‌زند جان تو جوش.

من از جنس گنجشکان بی آشیان «اَریحا» و از نسل «کربلا»ی به غارت رفته ام. …. مادران من با داغ جوانه هاشان می سوزند و حماسه ی فردا را در دامن می پرورانند. … هفتاد توی زمین را نقب می زند، اما در پشت حصار جنین فلج می شود و به زیر آوارهای من هرگز راه نمی یابد. …. که دود آه از آن قبله گاه می آید …. که بتوان با زبان شعر … با پوکه و فتیله و باروت.

به سرفه های مکررت از بغض گلو، از دود باروت ،به ناچاري هاو گم شدنت د ر این … اي خدايا رحم کن برمردم حيران ما … مادری دراندوه بی رحمی ناکسان روزگار ضجه می زند وناله جان کاهی به آسمان می رود. … ازین سموم نفس کش که در جوانه گرفت. … چه فرصت هایی استثنایی را در چه سال هایی طلایی به باد فنا داد و حرث و نسل را به فساد …

بابايمان هميشه وقتي‌ با ما حرف مي زند از حيوانات هم ياد مي‌کند، مثلا امروز بابايمان دوبار به ما …. این روزها بابام پیر شده، دمپختک نمی خورد اما دود و غصه می خورد. ….. درخت دوستی كه از قدیم میانشون بود جوانه زد. ….. شعر زیبایی خواند ، و مرا برد، به آرامش زیبای یقین ….. بگذار این فریاد نصفه ای باشد که از گلوی یک نسل بیرون پریده است .

برچسب‌ها:, , , , , , , , ,

فروشگاه مارکت سنتر