BESP

ما چقدر فکر می کنیم؟ حکومت چقدر اسلامی است؟

می دید، نبود که دین تازه را پذیرفت؛ به خاطر حقیقت و برتری این طرز فکر بر …

«سوال شما وقتی درست است که فکر کنیم جمهوری اسلامی می‌تواند یک … کار می‌کنیم به این امید که پس‌انداز کنیم و مستقل بشویم ولی هیچ … بعضی‌ها معتقدند که مسئولین حکومت این تصور را دارند که مردم پشتیبان آنها هستند و در اکثریت هستند. …. در بحثهایی پیرامون همین موضوع گفته است: «زندگی ما چقدر ارزش دارد؟

این درحالی است که به نظر می رسد هیچ نظام حقوقی مشخصی را به عنوان جایگزین سراغ ندارند. … به همین خاطر هر چقدر جلوتر می آییم و به اواخر دهه سی و آغاز دهه چهل می … وقتی ما به تاریخ نگاه می کنیم، ظلم و ستم حکومت ها موضوع تازه ای … فکر نمی کنید این پدیده می تواند نتیجه واکنش به رشد تفکرات مارکسیستی باشد؟

خامنه‌ای و پیروانش قصد دارند با «اسطوره‌سازی» از تظاهرات حکومتی ۹ دی ۱۳۸۸، … اما چقدر اهداف اسلامی در زمان حضور پیغمبر و امیرالمؤمنین تحقق پیدا کرد؟ … «اگر فقط به این فکر باشیم که در تکنولوژی پیشرفت کنیم، جامعه درست می‌شود؟ … فردا یک وقت چشم باز می‌کنیم بچه‌های دبیرستانی ما بهشت و جهنم و شب اول قبر و …

تصویر ما از نژاد آریایی و عرب چه قدر واقعی است؟ مرزهایی که روی نقشه‌ها و توی ذهنمان میان ایرانیان و عرب‌ها کشیده‌ایم، کمتر از آن چیزی که فکر می‌کنید سخت و استوارند. …. در عین حال ایرانی‌ها هم در شکل دادن به فرهنگ اسلامی و عربی نقش قابل توجهی بازی ….. ۵ هزار سال پیش به نظرتون اون موقع جمیعت زمین چقدر بوده و چقد احتمال داشته دو قوم …

حکومت ولایت فقیه از آغاز پیدایش خود بی‌رحمانه دگراندیشان را درهم‌ کوبیده و …. امروز ما و کسانی که درباره آینده ایران بحث می‌کنیم، باور داریم این که بگوییم … از همین روست که امروز مردم به فکر خلاصی از شر این حاکمیت افتاده‌اند و به این …. شد که نظر امروز مردم در کوچه‌وبازار در مقایسه با دو سال پیش چقدر متفاوت است.

من بر این باورم، در این جغرافیایی که ما زندگی می‌کنیم، هنوز دو مفهوم در میان ما شکل نگرفته است. … آلمان و چه جدید مثل کره جنوبی به ما می‌گوید که مبنا فکر و اندیشه است؛ مبنا تفکرات یک حکومت و یک ملت است. …. Iran, Islamic Republic of …… واقعا چقدر شما انسان دقیقی هستی رفتار ایرانیها با توریستها که خیلی بده.

ما را هر چقدر زندانی و تحقیر کنید ما باز هم در خیابان های شهر با پیاده روی بدون حجاب به شما ثابت می کنیم که ایران با تفاوت هایش زیباتر است نه با اجبار و باتوم و گشت … جمهوری اسلامی یک حکومت تمامیت خواه است. … خود داشته باشد و آنها را به میل خود یکسان و یک شکل و یک فکر کند. … حکومتی که از تفاوت می ترسد.

اینکه می گوییم در اسلام دموکراسی وجود دارد به این معنا است که اسلام می خواهد …. آزادی از حکومت عدد و اینکه اکثر و اکثریت نباید ملاک باشد و نباید انسان این … است و فعلًا عرض می کنیم فکر و عقیده که بعد میان این دو تفکیک خواهیم کرد. …. این کتابهای احتجاجاتی که ما داریم (و غیر آنها) نشان می دهد در زمینه ی اصول دین در اسلام چقدر حق …

… تهران معتقد است که «روحانیت در جمهوری اسلامی یا روحانیتی که در حکومت … صف های نماز جمعه و جماعات نگاه می کنیم قطعاً همینطور است یعنی اگر بخواهیم با …. و اداری ما چرا پیش بینی نکردند که نیروهای طراز حکومت جمهوری اسلامی در فکر و … در موارد مختلف استفاده می کرد ما هر چقدر که جلوتر آمدیم صدا و سیمای ما با وجود …

معنی این عبارت آن است که اسلام دین جامع و کاملی است و خداوند متعال برای همه ی نیازمندی های … ذلت همگانی ما در سطح کلانی از فکر و عمل شده و هر کدام ما را در انزوای خانگی خود ما زندانی کرده است. ما مسلمانان اگر چه در ظاهر وانمود می کنیم که از پیامبر خویش اسوه و الگو می … اگر طالبان از امارت دست نکشد و حکومت از جمهوریت، صلح آمدنی نیست.

مثلا طوری شده است که اگر ما درباره نقیضی حقوق بشر در ایران صحبت کنیم، اتوماتیک … یا نزدیکی به اسرائیل، نشان می دهد چقدر ایدئولوژی جمهوری اسلامی پیروز شده است. … ماین اتفاقا خیلی وقت است به این موضوع فکر می کنیم که چه تفاوتی هست میان … به نظر شما مهاجران ایرانی که از یک طرف با خشونت حکومت اسلامی طرف هستند و از …

به نظر می‌رسد جریان مزبور حتی با استعفای روحانی نیز مخالف است. … صاحب نظران، چون دولت را دولت خود (جمهوری اسلامی) می‌دانند، انتقاد می‌کنند”. … گفت : “اگر کسی فکر می‌کند دولت استعفا می‌دهد، کنار می‌کشد یا می‌رود، اشتباه می‌کند. … ملی و تاریخی خود را حفظ می‌کنیم و آمریکا را در این مبارزه اراده‌ها به زانو در می‌آوریم”.

در این چهل سال البته سیاست‌های حکومت ایران در مورد جمعیت سه بار … است، به فکر کاهش جمعیت افتاد و در اجرای این برنامه بسیار موفق بود. … اما این روایت‌ها چقدر واقعیت دارد؟ … و بر تعداد جمعیت تقسیم کنیم، عددی که به دست می‌آید می‌تواند پاسخی به … خانواده جوانان و حفظ ارزش‌های خانواده براساس معیارهای اسلامی هستند.

هیچ لزومی ندارد که ما به لیبرالیسم قرن هیجده اروپا مراجعه کنیم و دنبال این باشیم … پس آزادی انسان به صورت مطلق، نه ممکن است و نه کسی طرفدار آن است و فکر نمی کنم … آنچه عرض می کنم تفاوتهایی است که در شکل کلی آزادی از نظر اسلام با آزادیهایی که … آن هم انسانهایی که از خود آن مردم قویتر نیستند، حکومت می کنند، و مثل بچه ای که مهار …

” سكولاریسم دین انسانیت است; به امور این جهان می پردازد; به هرچه كه سعادت و رفاه … من همیشه فریادم این بوده است که چرا ما باید منطق و درک و… … جامعه گوسفندی لایق حکومت گرگان است . … عقیده آزاد در اسلام معصیت است و مستوجب عقوبت است. ….. فکر می کنیم که زندگی مان بامعناست، درحالی که در واقع پوچ و بیهوده است.

چقدر حکومت توافقی ع و غ الیگارشی است؟ … هر دو پس از انتخابات با تقلب گسترده و ضعف مهره ی جمعیت اسلامی جناب ع شیک پوش اما خیلی … این میهن روز تا روز به بحران می برند و ما داریم بدترین روزگار بدبختی را سپری می کنیم. …. همه ما از جمعیت اسلامی و بویژه رهبران و فرماندهان کم سواد و کوتاه فکر آن دلخور هستیم.

ولی اینها برای بعضی ها دروغ است ما باید از رهبر کشورمان دفاع کنیم …. یه عده هم کلا مغزشون شستشو داده شده فکر می کنن کسی که براشون مقدسه حق مطلق در عالمه!! …. میدونین …

البته ایران بعد از انقلاب اسلامی را اگر بخواهیم منصفانه تحلیل کنیم، باید تمام … ملت و دولت ما، چقدر راه توسعه را ناهموار کرده و با همه این ناهمواری‌ها ما چه کرده‌ایم؟ … در مقابل نظام جمهوری اسلامی ایران، نظامی است كه بر پایه سه ركن اساسی دین، مردم و …. تاریخی کشور و در مقایسه با سایر نهادها، آموزش عالی چقدر موفق بوده است.

آن موقع حضرت رهبر هنوز ۲۰ سال بود که حکومت می کرد. … عرض می کنم: ممکن است آقا کارنامه نظام تحت رهبری خود را مرور بفرمایید و به ما بگویید که … بفرمایید ببینیم به کجا رسیده جامعه اسلامی بعد از ۲۰ سال رهبری شما؟ ….. در راه فکر می کردم در این سالها چقدر روزنامه نگار و اهل رسانه تازه کار دیده ام که هیچ علاقه ای به یادگیری نداشته اند.

بدیهی است این به معنای نفی وجود ایرانیانی که این گونه فکر نمی کنند نیست. … ایده این است که ما هم می توانیم بدون نیاز به زیر و رو کردن کل ساختارهای چند گانه ی … «جمهوری اسلامی ایران» تیتر رسمی و قانونی حکومت فعلی در قانون اساسی کنونی و در …. هر چقدر انباشت مهارت و تخصص در این راه بیشتر، شانس موفقیت طرح افزونتر.

راستی که جغرافیای حرف ها و اندیشه ها چقدر مهم است. ناسیونالیستی که غرب را متحد می کند، جوامع اسلامی را پراکنده و قطعه قطعه می نماید، و انتر … تجربی، علمی، فکری وعرفانی جواب گوی روابط انسان با خودش و استعدادهایش (فکر، عقل، شهوت و. … اگر ما با این افتقار و اضطرار آغاز کنیم دیگر به انتظار از دین نمی پردازیم، چون آن جا که دین …

اگر ایالات متحده خواهان ایجاد یک نظام دوستانه‌تر و مطیع تر است، باید به جای … نوشت: ” ماموریت دولت امریکا اکنون مطالعه راه هایی است که ما می توانیم از طریق آن، از … گرچه، حتی اگر فرض کنیم که تغییر رژیم در جهت منافع ایالات متحده است، … هستند که هنوز فکر می کنند که جنبش سبز تا آستانه سرنگونی حکومت پیش …

ضمن سپاس از هر دو گروه کتمان نمی کنم که با احمد مفتی زاده اشتراکهای … مفتی زاده از اندیشه حکومت اسلامی شامل امت واحده اسلام بشدت دفاع می کرد (۷) …. اسلام بالاتر از این معانی است که ما به واسطه اختلاف مسلکی از اسلام …… را روحانیون تشکیل می داند رای گیری و قانون چقدر اعتبار داشته است؟ …. تا به فکر چاره بیفتد.

برچسب‌ها:, , , , , , , , ,

فروشگاه مارکت سنتر